Wolontariat

Nasza fundacja również potrzebuje twojej pomocy. Jeśli jesteś zainteresowany jakiego rodzaju prace możesz wykonywać w naszej fundacji jako wolontariusz prosimy o kontakt wypełniając formularz kontaktowy w temacie wpisując słowo WOLONTARIAT.

 

Zanim jednak zostaniesz wolontariuszem spróbuj odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań:

 

Czy mam jeszcze wolny czas?

Zastanów się, czy w natłoku zajęć, znajdziesz jeszcze czas na dodatkowe obowiązki. Zastanów się w jakich dniach i godzinach w ciągu tygodnia mógłbyś pomóc.

 

Co chcę robić?

Pomyśl jaki rodzaj i forma zajęcia Cię interesuje.Czy chcesz robić to co robisz na co dzień w pracy, czy wolisz zająć się zupełnie czymś innym? Odreagować, oderwać się od pracy i nauki.
Zastanów się czy chcesz pracować bezpośrednio z ludźmi – np. pomagać osobie starszej, czytać osobie niewidomej, uczestniczyć w terapii dziecka autystycznego czy pracować z osobami niepełnosprawnymi?

A może wolisz pracę w biurze organizacji czy instytucji – tu możesz pomóc w realizacji projektów, w pracach biurowych, tworzeniu stron internetowych, projektowanie materiałów promocyjnych, organizowaniu wydarzeń itd.

wol

 

Co możesz jeszcze robić jako wolontariusz?

Wolontariusz może pracować w organizacjach pozarządowych i instytucjach publicznych. Wolontariusz przydatny jest  w pracach biurowych (np. pisanie umów i podań), księgowych (np. tworzenie raportów kasowych). Może też zająć się koordynacją projektów czy pisaniem wnioków o granty. Wolontariusze mogą wesprzeć organizację uroczystości, festynów, konferencji. Bardzo poszukiwany jest wolontariusz, który zajmie się pozyskiwaniem sponsorów.